Hea teada

Oleme kogunud siia sagedasemad nägemisega seotud küsimused ja vastused neile.

nägemiskontroll

Nägemiskontrollis tehakse erinevaid teste, mis sõltuvad sellest, kuidas Sa näed ja milliseid prille või kontaktläätsi Sa tõenäoliselt oma nägemise parandamiseks vajad. Nägemist tuleks kontrollida vähemalt iga kahe aasta tagant. Instrumentariumis on nägemiskontroll kiire ja lihtne - loe lähemalt.

Loe täispikka artiklit
laste nägemine

Kui väikelaps ei tunne huvi lähedal asuvate esemete vastu, võib see tähendada, et ta ei näe neid. Nägemistaju areneb üheskoos silmade, käte ja keha koordinatsiooniga ja lapse kohmakus võib olla tingitud silmade nõrgast tegevusest, mille puhul kauguse ja sügavuse tajumine on raskendatud. Loe lähemalt, miks on laste nägemise jälgimine oluline ning kuidas seda teha.

Loe täispikka artiklit
silmaarst optometrist

Optometrist on professionaalne nägemise asjatundja, kes on saanud põhjaliku erialahariduse ja tegutseb eksperdina nägemisprobleemide lahendamisel ning prillide ja kontaktläätsede määramisel. Silmaarst on kõrgharidusega arstiteaduse spetsialist, kes diagnoosib ja ravib silmade tervise probleeme. Loe lähemalt, kelle juurde vajadusel pöörduda.

Loe täispikka artiklit
päikeseprillide uv kaitse

Päikesevalgusega koos jõuab meieni UV-kiirgus, millest 95% moodustab UV-A kiirgus, mille intensiivsus on aasta läbi Eestis praktiliselt sama tugev. Ohtlikum on aga UV-B kiirgus, mis on kantserogeensem osa päikesevalgusest. Loe lähemalt miks ja kuidas oma silmi kahjuliku kiirguse eest kaitsta.

Loe täispikka artiklit
silmad

Enam kui pooled täiskasvanud elanikkonnast vajavad paremaks nägemiseks prille või läätsesid ning iganädalaselt külastab ainuüksi ühes prillipoes optometristi keskmiselt 15 inimest, kes on pöördunud nägemise muutuse kahtlusega optometristi poole ning neist enamik vajabki uusi prille. Selliste muutuste vältimiseks tuleb osata kaitsta oma silmi.

Loe täispikka artiklit

Nutitelefonid, tahvelarvutid ning arvutid on meie igapäeva osa. Laste nägemisprobleemide üheks suurimaks mõjutajaks on lähitöö, mille alla kuulub nii lugemine, õppimine kui ka ekraanide suurenenud vaatamine. Laps ise sageli ei saa aru isegi, et pilk on muutunud uduseks - selle tõttu on oluline ka varasemast rohkem tähelepanu pöörata oma silmade tervisele.

Loe täispikka artiklit
head läätsed

Nägemisvahenditena on laialdaselt levinud kontaktläätsed. Läätsed sobivad siis, kui Sinu silmad on terved - selleks konsulteeri optometristiga, kelle käest saad ka üksikasjaliku individuaalse kasutusjuhendi. Läätsede valimisel tuleb aga arvestada nii mõnegi asjaoluga - loe artiklist lähemalt.

Loe täispikka artiklit
prillide parandus

Loe lähemalt, kuidas prille hooldada ning kuidas käituda, kui prillid on läinud katki või vajavad parandamist.

Loe täispikka artiklit
prilliklaasid

Parimaks lahenduseks on alati kvaliteetsed prilliklaasid - seepärast on oluline tähelepanu pöörata prilliklaasi materjalile, ühe- ja mitmevaatelistele klaasidele, UV-kaitsele ja teistele faktoritele. Loe artiklist lähemalt, miks ja kuidas.

Loe täispikka artiklit