Kontaktläätsed

Instrumentariumi asjatundlikud ja abivalmid teenindajad aitavad Sul leida just Sinule sobivad kontaktläätsed ja kontaktläätse hooldusvedelikud.

Kontaktläätsede kasutamine

Optometristilt saad kontaktläätsede üksikasjaliku ja individuaalse kasutusjuhendi – järgi hoolega tema antud juhiseid.

Kas ma tohin kontaktläätsi kasutada?

Kontaktläätsed sobivad, kui Su silmad on terved – läätsede sobivust silmadega kontrollitakse alati enne läätsede proovimist optometristi poolt. Tänapäeval on kontaktläätsed saadaval pea igas tugevuses, ka astigmaatilistele silmadele ning mitmevaatelisena.


Kui Sa pole veel täiskasvanu, siis räägi oma vanemate ja silmaarsti või optometristiga, kas kontaktläätsed on Sinu jaoks sobiv lahendus – sest Sa peaksid ise olema võimeline oma kontaktläätsi hooldama ja silma asetama või neid ära võtma.

Millised kontaktläätsed valida?

Kontaktläätsede erinev kasutusotstarve ja kasutusaeg määravad ära selle, millised läätsed kellelegi sobivad.

Juhuslikuks vajaduseks on head ühekordsed kontaktläätsed, samuti nt reisil kasutamiseks või olukordades, kus läätsede puhastamine on hügieeniliselt keerukas.

Igapäevaseks kasutamiseks on valik lai: terveks kuuks või paariks nädalaks mõeldud läätsed, mida saab õhtul puhastada ja säilitada spetsiaalses anumas üle öö.

Ööpäevaringseks kasutamiseks sobivad pidevkandmiseks mõeldud läätsed, juhul, kui need on Su silmadele sobivad. Alusta läätsede kasutamist silmaarsti või optometristi juhiste järgi ja nende jälgimise all ning vaheta vanad läätsed uute vastu õigel ajal – nii püsivad Sinu silmad terved ja läätsed on alati puhtad.