Silmaarstiteenused

Silmaarst ja tema teenused


Silmaarst on Sinu teenistuses, kui vaja,
Hoolitseme silmade tervise eest ja pakume Sulle ka silmaarsti teenuseid. Vaata kaupluste nimekirjast, kus on silmaarsti teenused saadaval.

 

Millal peaks minema silmaarsti vastuvõtule?


Alla 10-aastaste laste nägemiskontrolli teostab alati silmaarst. Kui Sul on varem olnud silmahaigusi, kui kahtlustad endal silmahaigust või kui Sinu silmi on varem opereeritud, siis broneeri kindluse mõttes nägemiskontroll silmaarsti juurde.

Silmaarsti tasub külastada hiljemalt 40-aastasena ja seejärel regulaarselt umbes iga 3 aasta tagant, nii väldid ebameeldivaid üllatusi. Näiteks risk glaukoomi haigestuda suureneb pärast 45-aastaseks saamist. See haigus kulgeb algfaasis sageli ilma sümptomiteta, kuid süvenedes võib kahjustada silmapõhja ja põhjustada pimedaksjäämist. Glaukoom võib olla pärilik.

Kae (hall kae) seevastu on silmahaigus, mis tekib vanadusega. Silmalääts aja jooksul kõveneb ja tema valgusläbilaskvus väheneb. Probleemi lahenduseks on rutiinne opearatsioon, millega paigutatakse silma kunstslääts.

Diabeet lisab silmakahjustuste riski east olenemata. Kui põed 1. või 2. astme diabeeti, peaksid regulaarselt käima silmaarsti kontrollis, sest halvimal juhul võib diabeet põhjustada pimedaksjäämist.

Meie asjatundlikud optometristid konsulteerivad  ka silmade tervise asjus. Vajadusel konsulteerivad nad alati silmaarstiga või saadavad  edasistele uuringutele.

 

Meie ettevõttes töötavad silmaarstid ei  väljasta ravimiretsepte,  ei tegele  silmatraumade, söövituste, põletuste, äkilise nägemiskaotuse ja muude akuutsete probleemidega! Selleks tuleb pöörduda erakorralise meditsiini osakonda!

Erakorralise meditsiini silmakliinikud on:

ITK Silmakliinik, Ravi 18, Tallinn

Silmakliiniku kontaktid | Ida-Tallinna Keskhaigla (itk.ee)

Regionaalhaigla , Silmakirurgia keskus , Sütiste tee 19, Tallinn

Silmahaiguste polikliiniku kontaktid | Regionaalhaigla (regionaalhaigla.ee)

Tartu Ülikooli Kliinikum,  Silmakliinik

Silmakliinuku kontaktid | Tartu Ülikooli Kliinikum  (kliinikum.ee)

Lisaks on alati võimalik pöörduda oma asukoha lähimasse EMOsse!


Instrumentraium Optikal puudub koostööleping Haigekassaga, seega ei kompenseerita silmaarsti visiite Haigekassa poolt! Kõik kliendid tasuvad visiitide eest Instrumentraium Optika hinnakirja alusel.

Kui palju maksavad silmaarsti teenused?

Silmaarsti uuring on alati tasuline ja selle hind sõltub vastuvõtva arsti poolt tehtud uuringutest ja protseduuridest. Täpsemat hinnainfot saate oma Instrumentariumi kauplusest. Seoses silmaarsti visiidiga võetav kontoritasu on 18 €.

Pange tähele, et tühistamatu aja eest võtame tasu. Broneeritud aja saab tasuta tühistada vähemalt 24 tundi enne broneeritud aega.

Mis vahe on optometristil ja silmaarstil?

Optometrist on silmahoolduse spetsialist, kes on läbinud põhjaliku väljaõppe silmakontrolliks ning prillide ja kontaktläätsede määramiseks. Oftalmoloog on meditsiinilise väljaõppega spetsialist, kes  diagnoosib ja ravib silma terviseprobleeme. Vajadusel suunab optometrist teid alati silmaarsti juurde.

Tehke kindlaks kõige levinumad silmahaigused

  • silmalau serva põletik
  • glaukoom
  • kollatähni degeneratsioon
  • katarakt
  • kuiv silm

Kui kahtlustate, et teil on silmahaigus, broneerige kindluse mõttes silmakontrolli aeg silmaarsti juurde ja me selgitame välja.

Broneeri Aeg

Silmapõhja pildistamine – hoolitse oma silmade heaolu eest

Silmapõhja skaneerimine räägib teie silmade tervisest palju. Kiire ja lihtsa protseduuriga saame kaardistada vanusega tekkivad võimalikud muutused, mis sageli on normaalsed ja kahjutud.

Instrumentarium kasutab silmapõhja pildistamisel valdkonna uusimat tehnoloogiat. Unikaalne Optos Daytona silmapõhjakaamera jäädvustab ühe pildiga 80% võrkkestast, samas kui tavaline silmapõhjakaamera jäädvustab vaid 15% võrkkestast.