Mis on digitaalne silmade pinge? Tunnista sümptomid!

Digiseadmete sagenenud kasutamine kaugtöö ja veebiõppega on veelgi suurendanud muret seadmete kasutamise mõju pärast nägemisele ja digitaalsele nägemispingele. Digitaalne silmade pinge ei ole uus nähtus, kuid seda on uuritud rohkem kui 20 aastat. Töötingimuste ja seadmete muutus, eriti koroonapandeemiaga, on aga suurendanud väljakutseid, mis on seotud näiteks tööergonoomika, ebapiisavate puhkepauside ja valgustingimustega. Ligikaudu üheksa kümnest terminalides töötavast inimesest kannatab digitaalse nägemispinge all ning ekraaniaja kiire kasv on mõjutanud eelkõige noori täiskasvanuid.

Mis põhjustab digitaalset silmade pinget?

Keskmine ekraaniaja pikenemine pandeemia tõttu on viimaste rahvusvaheliste uuringute valguses olnud kuni ligi viis tundi, mis tõstab keskmise ööpäevase ekraaniaja kohati üle 11 tunni. Uuringud on näidanud, et isegi kaks tundi pidevat ekraaniaega suurendab märkimisväärselt digitaalse silmade väsimise sümptomeid, mistõttu tuleks tõsiselt võtta ohtu, et tohutu ekraaniaeg põhjustab digitaalse silmade koormuse suurenemist.

„Kui varem veedeti töökohal rohkem aega kohapeal, koosolekuid peeti konverentsiruumides, kontoris räägiti inimestega ja käidi koos lõunal, siis loomulikult said silmad kaugele vaadates vajaliku puhkuse. Igaüks tunneb kindlasti ära olukorra, kus kaugkontoris pole lõunasöögiseltskonda, nii et süües pöörduvad inimesed telefoni vaatama. Silmadele vajalik puhkepaus jääb realiseerimata ja pilk on suunatud tavapärasele töökaugusele veelgi lähemale, mistõttu peavad silmad veelgi rohkem pingutama,“ ütleb Instrumentariumi nägemishoolduse juht Riikka Torvela.

Digitaalse nägemise tüve sümptomid

Digitaalse nägemise tüve sümptomite spekter on lai – sümptomid jagunevad sageli silma sise- ja välissümptomiteks. Sisemised sümptomid on enamasti seotud silmade kohanemise ja liigeste nägemishäiretega erinevates nägemistingimustes. Välised sümptomid on seevastu seotud kuiva silma sümptomitega. Viimaste uuringute valguses on levinumad sümptomid: peavalu, silmade kuivus, silmade väsimus ja üldine pingetunne. Digitaalse nägemise pinge kõige levinum sümptom ehk peavalu on sageli nii välise kui ka sisemise pinge summa.

Sisemised sümptomid

  • Nägemise hägustumine lähedal
  • Hägune nägemine pärast digiseadmete kasutamist
  • Raskused kauguselt teisele fokusseerimisel
  • Peavalu
  • Valu silmade taga
  • Nähes kahekesi

Välised sümptomid

  • Põlevad silmad

  • Silmade ärritus

  • Silmade vesistamine

  • Silmade pinge

  • Peavalu

  • Väsinud silmad

  • Tundlikkus erksate värvide suhtes

  • Ebamugavustunne silmades

Ühtegi digitaalse silmade pinge sümptomit ei tohiks ignoreerida

Sümptomite ühendamine digitaalse visuaalse pingega võib olla keeruline. Seetõttu on regulaarne silmakontroll ja silmakontroll oluline. Viimased uuringutulemused annavad murettekitava märgi sellest, kuidas uus digitaliseerimise ajastu võib viia sündroomi tugeva süvenemiseni või isegi kroonilisuseni, eriti noorte täiskasvanute, kõigi õpilaste ja kaugtöötajate seas, kui kogu ekraaniaeg jääb samaks, piisavad puhkepausid. nende eest ei hoolitseta ja õige ergonoomika on tähelepanuta jäetud!

Lõputöös on oluline roll ajakohasel nägemise korrigeerimisel, mistõttu tuleks nägemist regulaarselt kontrollida. Kui märkimisväärne osa tööpäevast möödub terminalide ees või kulub muidu aega palju digiseadmetega, tasub seda optikule mainida. Õige nägemise korrigeerimine võib oluliselt hõlbustada tööd ja silmade pinget. Teistele on kaasaegsed heade katetega varustatud universaalprillid terviklik nägemislahendus, kuid olenemata vanusest võivad silmauuringud leida vajaduse ka eraldi võimsuste ja terminalikaugusele kohandatud läätsede järele, mis toetavad silma vastupidavust ja parandavad. visuaalse teabe kvaliteet.

Broneeri Aeg

Kuidas arvestada igapäevaelus piisava silmapuhkusega?

Terminali vaadates silmade pilgutamise sagedus tavaliselt loomulikult väheneb, mis suurendab silmade kuivust. Võid aeg-ajalt silmi pilgutada, neid tugevalt kokku pigistades, kui silmalaugude näärmed pumpavad silma pinna kaitseks ja pisaravedeliku aurustumise vältimiseks pisarakilele vajalikku õli. Päeva jooksul tuleks juua piisavalt vett, ei tohi unustada silmatilkade kasutamist ning oluline on kinni pidada pausidest. Pauside osas on hea aktiivselt rakendada 20-20-20 reeglit, s.t vaadata iga 20 minuti järel 20 sekundit vähemalt 20 meetri kaugusele. Lisaks oleks hea, kui ekraan oleks silmadest vähemalt käepikkuse kaugusel ja veidi allapoole paigutatud.