Mitmevaatelised kontaktläätsed – nägemisvabadus ilma prillideta

Üldjuhul vajavad üle 45-aastased inimesed lähinägemise jaoks eraldi tugevust, kuid see ei tähenda, et peaksite kontaktläätsede kandmise lõpetama või et te ei saaks kontaktläätsi kandma hakata. Kontaktläätsed on saadaval ka mitmevaatelistena ning nendega on erinevatel kaugustel nägemine taas vaevatu ja lihtne.

Mitmevaateliste kontaktläätsede kasutamine

Mitmevaatelised kontaktläätsed võib nende kasutuseesmärgi poolest samastada multi-power prillidega – mõlemal on erinevate vahemaade jaoks vajalikud tugevused.

Mitme võimsusega kontaktläätsedel on palju eeliseid, näiteks:

  • Erinevate vahemaade intensiivsuse vahemikud on leitavad kõigis vaatamissuundades.
  • Mitmejõulised kontaktläätsed võimaldavad erinevalt mitme jõuga prillidest vaadata ülespoole.
  • Mitmejõulised kontaktläätsed ei piira vaatevälja ehk vaatevälja ulatus on sama, mis ilma prillideta ja täpsem tänu intensiivsustele.
  • Liikumine mitme jõuga kontaktläätsedega on meeldiv ning nendega ei teki moonutusi ega õõtsumist.

Tänu kaasaegsetele materjalidele leiavad kuiva silma patsiendid hõlpsasti mitme jõuga lahenduse ning need sobivad ka katarakti operatsiooniks.

Kas olete mõelnud kontaktläätsede peale?

Kindlasti on proovimist väärt valik kontaktläätsed, mis sobivad nii hobideks, tööks kui ka nii igapäevaeluks kui ka peole. Kontaktläätsed muudavad teie välimuse säravaks ka siis, kui vajate vaheldust!

Mitme võimsusega objektiivid on saadaval nii ühekordseks kui ka pidevaks kasutamiseks mõeldud versioonina. Kui vajate astigmatismi korrigeerivaid mitmevõimsusega kontaktläätsi, võtke ühendust lähima Instrumentariumi kauplusega.

Ühekordsed mitmevaatelised kontaktläätsed

Ühekordseid kontaktläätsi kantakse ainult üks kord päevas. Pärast seda visatakse kasutatud paar ära ja järgmisel kasutamisel kasutatakse uut paari ühekordseid läätsi. Need on lihtsad, ohutud ja muretud läätsed.

Mitmevaatelised kontaktläätsed pidevaks kasutamiseks

Pideva kasutusega kontaktläätsed on saadaval päevasel ajal kasutatavate kuuläätsedena, näiteks nn. "öö-päeva" läätsed, millega saab ka magada. Päevaseks kasutamiseks mõeldud kontaktläätsed pannakse kasutamise ajal silma, ööseks võetakse silmast välja ja asetatakse hoiustamiseks puhastusvedelikku hoiukarpi. Niinimetatud "öö-päeva" läätsi saab kanda pidevalt tootja määratud aja jooksul.

Kuidas töötavad mitme võimsusega kontaktläätsed

Vananedes hakkab silma pupilli painduvus loomulikel füsioloogilistel põhjustel vähehaaval vähenema ja seetõttu vajavad üle 45-aastased tavaliselt eraldi lähinägemise korrektsiooni. Korrektsioon tehakse lähinägemise toetamiseks lisavõimsuse lisamisega, mis aitab silmal uuesti täpselt näha soovitud lähedale.

Kontaktläätsedes realiseeritakse lähedale suurendamine teisiti kui prilliläätsedes – tavaliselt rõngakujuliste intensiivsuse muutuste näol, millega nägemine on astmeteta ja meeldiv kaugelt lähedale. Silm kohandub kergesti kontaktläätse lähipiirkonnaga, mis asub sageli läätse keskel, ja kaugema osaga, mis asub kontaktläätse välimistes piirkondades. Keskel asuv lähedane osa kaugele vaadates ei häiri, sest pupilli suurus on tavaliselt suurem kui lähiosa suurus ja kui mõelda vastupidi, siis lähedalt vaadates on pupilli suurus. pupill kahaneb nii palju, et lähiosa on kergesti leitav ja seega on vaadeldav objekt selgelt nähtav.