Kontaktläätsede hooldus
Ühekordsed läätsed vahetatakse alati pärast kasutamist uute vastu. Kõik muud tüüpi kontaktläätsed tuleb pärast kasutamist puhastada ja desinfitseerida. Hooldamine on lihtne ning puhastamiseks, loputamiseks ja desinfitseerimiseks piisab enamasti ühest vedelikust.
Kontaktläätsede hooldamiseks kasutage optometristi soovitatud kontaktläätsede vedelikku ja järgige tema antud hooldusjuhiseid. Pange tähele, et mitte kõik kontaktläätsede vedelikud ei sobi kõikidele silmadele ja igat tüüpi kontaktläätsedele.
Kontaktläätsede puhastus
Ärge kunagi kasutage kontaktläätsede hooldamiseks ja säilitamiseks kraanivett, vaid neile mõeldud kontaktläätsevedelikke. Täpsemad kontaktläätsevedeliku kasutusjuhised leiate tootelt.
Kontaktläätsede puhastamisel pidage meeles järgmist:
- Enne kontaktläätsede käsitsemist peske alati hoolikalt käsi.
- Eemaldage lääts silmast ja asetage see oma peopesale.
- Valage läätsele ohtralt puhastusvedelikku ja hõõruge seda sõrmega umbes 10 sekundit mõlemalt poolt (mehaaniline puhastus).
- Valage vedelik peopesalt maha ja loputage läätsi veel puhta puhastusvedelikuga.
- Pärast seda pange läätsed puhta, värskelt vahetatud vedelikuga kontaktläätsede konteinerisse. Veenduge, et konteineris oleks alati piisavalt vedelikku, et kontaktläätsed oleksid täielikult kaetud.
Kui teete kontaktläätsede kasutamises pikema pausi, tuleks kontaktläätsede konteineris olevat vedelikku vahetada vähemalt iga kahe nädala tagant. Ärge kunagi ületage soovitatavat kontaktläätsede vahetusintervalli, isegi kui Te ei kanna kontaktläätsi igapäevaseks kasutamiseks. Kontaktläätsede lubatud kasutusaega arvestatakse alati kontaktläätsede pakendi avamise hetkest.
Pöörake tähelepanu kontaktläätsevedeliku neutraliseerimisajale, kui kasutate kontaktläätsede puhastamiseks vesinikperoksiidi vedelikku. Teiste vedelike puhul ei pea muretsema neutraliseerimisaegade pärast. Lisateavet saate ka oma kontaktläätsede optometristilt.
Kontaktläätsede säilitamine ja konteineri puhastamine
Enne kontaktläätsede silmast eemaldamist, pidage meeles:
- Täitke konteiner kontaktläätsevedelikuga nii, et läätsed oleksid vedelikuga kaetud. Veenduge, et kontaktläätsede lahuse pudeli ots ei puudutaks Teie sõrmi ega konteinerit.
- Pärast seda eemaldage läätsed silmadest (järgige alati kasutusjuhiseid) ja asetage need puhastusvedelikuga täidetud konteinerisse.
- Sulgege läätsekonteiner korrektselt.
Kui panete kontaktläätsed silma, pidage meeles:
- Kõigepealt peske käed.
- Avage konteiner ja pange läätsed silma.
- Vajadusel võid läätsesid enne silma panemist puhastusvedelikuga loputada.
- Valage konteinerist üleliigne kontaktläätsevedelik välja ja laske paar minutit kuivada tagurpidi asetatuna.
Vahetage kindlasti läätsevedelik igal kasutuskorral puhta vastu.Samuti vahetage regulaarselt ka konteinerit , et see oleks bakterivaba. Uue kontaktläätselahuse avamisel vahetage ka konteiner alati uue vastu.