Kuidas erinevad ilmastikutingimused mõjutavad kontaktläätsede kandmist ?
Kas kontaktläätsed kuivavad kuuma käes?
Kuumuses on õhk sageli niiske, mis teeb kontaktläätsede kandmise meeldivaks. Sooja ilmaga tuleks meeles pidada rohke vedeliku joomist, sest isegi kerge vedelikupuudus võib tunduda silmades ja kontaktläätsedes kuivana.
Keha temperatuur reguleerib silmade ja silmas olevate kontaktläätsede temperatuuri, mistõttu saab päevitada, kartmata, et kontaktlääts näiteks päikesekuumusest kuivab. Hea on aga tähele panna, et suletud silmadega päevitades toimivad kontaktläätsed samamoodi nagu magades ehk kui hoiad silmi pikemalt kinni, võivad kontaktläätsed tunduda kuivad. Kuigi osadel kontaktläätsedel on UV-kaitse, soovitame päikesekummardajatel päevitamiseks kanda päikeseprille, kuna päikeseprillid kaitsevad kogu silma ja õrna silmaümbruse nahka.
Vihma korral on kontaktläätsed parim valik
Vihmaga töötavad kontaktläätsed suurepäraselt, sest õhk on sobivalt niiske ja kontaktläätsed jäävad katsudes meeldivaks. Vihmaga jäävad ka kontaktläätsed pritsmevabaks ega lähe uduseks nagu prillid!
Hoia tuulise ilmaga niisutavaid tooteid endaga kaasas
Tuulise ilmaga võivad silmad kergemini kuivada, samuti võivad kontaktläätsed tunduda kuivemad. Kui tuuline ilm on päikseline, saab silmi tuule eest kaitsta päikeseprillidega. Vastasel juhul peaksite meeles pidama vee joomist ja hoidke endaga kaasas niisutavaid tooteid.
Kas kontaktläätsi saab kasutada külma ilmaga?
Kontaktläätsede kasutamisel ei ole külmapiirangut. Saate neid muretult kasutada isegi külma ilmaga. Ekstreemse külmaga võivad silmad aga kergemini kuivada, sel juhul on hea kasutada niisutavaid tilkasid silmade ja kontaktläätsede niisutamiseks. Ka päikeselise talveilmaga on hea meeles pidada päikeseprillide kandmist, sest lumelt peegelduv UV-kiirgus võib olla kordades suurem. Enamus kontaktläätsedel on UV-kaitse, kuid silmaümbruse tundlikku nahka tuleks ka talvel siiski päikeseprillidega kaitsta.